:

Biblioteca Virtual del Sistema Sanitari Públic de Catalunya

Inici > Inici > Formació > Jornades de Biblioteques i Salut de Catalunya > II Jornades de Biblioteques i Salut Catalunya

Treballs d'innovació

 

Presentació de projectes

La finalitat de les Jornades és ser un punt de trobada i d'intercanvi d’experiències dels professionals de l’àmbit de la documentació en ciències de la salut. Hem deixat un espai reservat perquè ens presenteu els vostres projectes, treballs de bones pràctiques, idees, experiències, etc., que estigueu duent a terme a les vostres bibliote​ques.

Com a novetat d’aquesta edició us proposem que ens presenteu la vostra experiència en un pòster. Els pòsters són exposicions de comunicació científica que de forma gràfica reflecteixen les experiències que ens voleu presentar.

També hi haurà un sessió de presentació oral dels projectes d’innovació, on cada ponent disposarà de 5 minuts per fer un resum del seu treball. Els pòsters presentats seran exposats durant les Jornades.

Si els autors no manifesten el contrari, les presentacions acceptades quedaran dipositades en accés obert, sota llicència Creative Commons, a Scientia, Dipòsit d’Informació Digital del Departament de Salut.​


Premi al Millor Treball d’Innovació

Volem reconèixer l’esforç dels professionals i premiar les persones que, amb el seu treball, han contribuït a millorar la qualitat dels serveis i la gestió de la documentació científica en el camp de les ciències de la salut.​

Per això, en aquesta edició de BCSalut es concedirà per votació popular al Premi al Millor Treball d’Innovació.​

El Premi al Millor Treball d'Innovació va ser per Ana Maria Merino Márquez de la Biblioteca Sant Joan de Déu sota el títol "5 anys d'experiència del bibliotecari-documentalista en Comitès d'Avaluació de Tecnologies Sanitàries".


Treballs d'Innovació presentats a les II Jornades de BCSalut17

Relació de projectes segons l’ordre d’intervenció a la taula “Presenta’ns el teu projecte d’innovació”:​

Elena Guardiola, Bayer Hispania, S. L, Sant Joan Despí (Barcelona) elena.guardiola@bayer.com; Jaime Fragoso (coordinador), Sermes Consulting para GSK, Tres Cantos (Madrid) jaime.c.fragoso-de-castro@gsk.com; Mónica Rojo (coordinadora), Grünenthal Pharma, S.A., Madrid monica.rojo@grunenthal.com; Sylvaine Balmy, Boiron SIH S. A., Alcobendas (Madrid) sylvaine.balmy@boiron.es; Lurdes Cabo, Sanofi España, S. A., Barcelona lurdes.cabo@sanofi.com; Lourdes Díaz, Eisai Farmacéutica, S. A., Madrid Lourdes_Diaz@eisai.net; Nuria Escudero, Meisys, S. L., San Sebastián de los Reyes (Madrid) nuria.escudero@meisys.es; Ángeles Flores, Lilly S. A., Madrid flores_angeles@lilly.com; Daniel García-Ortiz, Teva Pharma S. L., Alcobendas (Madrid) daniel.garciaortiz@tevaes.com; María Angeles Hernández, Gilead Sciences. S. L., Madrid MariaAngeles.Hernandez@gilead.com; Inmaculada Iglesias, Janssen-Cilag, S. A., Madrid iiglesias@its.jnj.com; Patricia Ortega. Meisys, S. L., San Sebastián de los Reyes (Madrid) patricia.ortega@meisys.es; Tamara Pozo, Takeda Farmacéutica España, S. A. U., Madrid Tamara.Pozo@takeda.com; Fernanda Pulido, Anaxomics Biotech, S. L., Barcelona fernanda.pulido@anaxomics.com; Carina Zabena, PRA Health Sciences, Madrid carizabe@yahoo.es del Grupo de Información Médica de AMIFE (Asociación de Medicina de la Industria Farmacéutica en España).​

Conxi Caro Benito, Fundació Docència i Recerca Mútua, Terrassa ccaro@mutuaterrassa.es; Carme Pérez-Ventana Ortiz, Consorci Sanitari, Terrassa cperez-ventana@cst.cat; Mar Cabezas Serrano, Institut d'Investigació i Innovació Parc Taulí, Sabadell mmcabezas@tauli.cat.​

Maria José Tomé Barrera, Biblioteca de Ciencies de la Salut de Catalunya, Barcelona, mjtome.barrera@gencat.cat; Adela Zambrano Moreno, Biblioteca de Ciencies de la Salut de Catalunya, Barcelona, adela.zambrano@gencat.cat; Pilar Roqué-Castellà, Biblioteca de Ciencies de la Salut de Catalunya, Barcelona, pilar.roque@gencat.cat​.

Maria Costa Marín, Documentalista. Servei de Biblioteca. Hospital Can Misses (Eivissa). Referent Unitat de Seguretat del Pacient. Àrea de Salut d'Eivissa i Formentera, mcostama@asef.es; Paz Merino de Cos, Cap de Servei de Medicina Intensiva. Hospital Can Misses (Eivissa). Coordinadora Unitat de Seguretat del Pacient. Àrea de Salut d'Eivissa i Formentera, pmerino@asef.es; Ana Samper Juárez, Farmacèutica. Servei de Farmàcia. Hospital Can Misses (Eivissa). Referent Unitat de Seguretat del Pacient. Àrea de Salut d'Eivissa i Formentera. asamper@asef.es.​


Serveis bibliogràfics legislatius: estratègies per cobrir les necessitats d'informació legislativa dels professionals de salut

Gemma Torrent Fabrega, Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya, Departament de Salut, Barcelona, gtorrent@gencat.cat; Pilar Roqué-Castellà, Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya, Departament de Salut, Barcelona, pilar.roque@gencat.cat.​

Ana Maria Merino Márquez, Biblioteca Sant Joan de Déu, Esplugues de Llobregat (Barcelona), amerino@fsjd.org.​


Normes per​ a​ la presentació de treballs​

​​​​​​​​​
 

 Resum BCSalut17

 
​​storify (2).jpg

  flickr-button-logo-vector-200x200.png  symplur-facebook-10001.png

 favicon_Scientia32.jpg Presentacions a Scientia​

 

 Premis

 
​​treball premiat3.png
 

 Seu de les jornades

 
​​Departament de Salut

Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya (Edifici Salvany)

Carrer de Roc Boronat, 81-95

08005 Barcelona​​​

 

 Segueix-nos a...