:

Biblioteca Virtual del Sistema Sanitari Públic de Catalunya

Inici > Inici > Formació > Jornades de Biblioteques i Salut de Catalunya > I Jornades de Biblioteques i Salut de Catalunya

Treballs d'innovació

​Presentació de projectes

La finalitat de les Jornades és ser un punt de trobada i d'intercanvi d'experiències dels professionals de l'àmbit de la documentació en ciències de la salut. Hem deixat un espai reservat perquè ens presenteu els vostres projectes, treballs de bones pràctiques, idees, experiències, etc., que estigueu duent a terme a les vostres biblioteques.

La sessió de presentació de projectes de bones pràctiques es farà en format Pecha Kucha.
La sessió Pecha Kucha (http://www.pechakucha.org/) consistirà en la presentació d'una dotzena de treballs d'innovació al voltant d'un tema. Cada presentació constarà de 20 transparències i cada una es mostrarà durant 20 segons. En total, cada ponent tindrà 6 minuts 40 segons per presentar les seves idees.
Els ponents presentaran els seus treballs d'una forma dinàmica amb l'objectiu de cridar l'atenció de l'audiència i intercanviar opinions.
Les presentacions acceptades quedaran dipositades en accés obert a Scientia, Dipòsit d'Informació Digital del Departament de Salut.

Treballs d'innovació presentats a les I Jornades de BCSalut15

Relació dels treballs d'innovació acceptats per a ser presentats a les I Jornades de Biblioteques i Salut de Catalunya:

Elvira V. Santamaria Cabañas, Hospital Universitari Vall d'Hebron, evsantamaria@vhebron.net; Conxi Caro Benito, Fundació per a la Recerca Mútua Terrassa, ccaro@mutuaterrassa.es

Gabriel Beceiro, Hospital de Santa Caterina. Parc Hospitalari Martí i Julià (Institut d'Assistència Sanitària), biblioteca@ias.scs.es; Esther Sarrià Vega, Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, biblioteca.girona.ics@gencat.cat

Montserrat Serra Ferrer, Fundació Universitària del Bages, mserra@fub.edu

Esther Sarrià Vega, Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, biblioteca.girona.ics@gencat.cat; Gabriel Beceiro, Hospital Santa Caterina. Parc Hospitalari Martí i Julià (Institut d'Assistència Sanitària), biblioteca@ias.scs.es

Agustí Viladot Aniento, Consorci Sanitari del Maresme, aviladot@csdm.cat; Chari Moreno Carmona, Consorci Sanitari del Maresme, mmorenocarm@csdm.cat

Maria Costa Marín, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut), mcosta@bibliosalut.com; Mònica Font Balle, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut), mfont@bibliosalut.com; Elena Pastor Ramon, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut), epastor@bibliosalut.com; Sílvia Sastre Suárez, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut), ssastre@bibliosalut.com;Virgili Páez Cervi, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut), vpaez@bibliosalut.com

Marta Jordan Gili, Biblioteca de Medicina de la Universitat Autònoma de Barcelona (UAB), marta.jordan@uab.cat; Àngels Carles, Biblioteca de Medicina de la Universitat Autònoma de Barcelona (UAB), angels.carles@uab.cat

Adela Zambrano-Moreno, Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya del Departament de Salut de la Generalitat de Catalunya, adela.zambrano@gencat.cat; Pilar Roqué Castellà, Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya del Departament de Salut de la Generalitat de Catalunya, pilar.roque@gencat.cat

Clara Boté, EAP-Guinardó, cbote.mn.ics@gencat.cat; Aurora Vall, Facultat de Biblioteconomia i Documentació. Universitat de Barcelona, auroravall@ub.edu

Anna Roca Bonals, Biblioteca Campus Salut. Universitat de Girona anna.rocab@udg.edu; Joan-Carles Corney León, Biblioteca Campus Salut. Universitat de Girona, joancarles.corney@udg.edu​


​Normes per a la presentació de treballs​

​​​​​​​​​​​​​​​​
 

 Seu de les jornades

 
Departament de Salut

Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya (Edifici Salvany)

Carrer de Roc Boronat, 81-95

08005 Barcelona​​​​

 

 Segueix-nos a...